Atlus atakuje ZÓEM (znów)

Atlus pokazuje, że maszyna Sony jeszcze żyje. Obok świetnie radzącej sobie Persona IV, i nowego Devil Summonera korporacja wyda również reedycję najlepszego w naszym mniemaniu RPGa na Playstation 2 – Shin Megami Tensei III znanego u nas jako Lucifer’s Call. Gra znajdzie się w zestawie razem z nowym Devil Summonerem, wycieka również coraz więcej informacji o tym produkcie.

Shin Megami Tensei 3 to gra potężna, świetna i ogromna. Wraz ze swoim trzecim wydaniem ma stać się jeszcze lepsza. Potwierdzono pewna obecność bohatera serii Devil Summoner- Raidou . Nie wiadomo czy Dante wyleci ze swojej ciepłej posadki, czy też dostaniemy obu bohaterów. Dużo bardziej interesuje nas druga z przedstawianych informacji – otóż w grze podobno mają znaleźć się wszystkie nowe potwory i bossowie z obu części Digital Devil Saga, Persony 3/FES, Persony 4 i serii Devil Summoner. Dałoby nam to przeogromny bestiariusz, dosłownie dziesiątki dodatkowych szefów i setki nowych fuzji. Jak na razie to najbardziej prawdopodobna plotka, która ogromnie nas elektryzuje.

Reszta informacji o grze to tylko niepotwierdzona fala spekulacji. Powiada się o nowych strojach, powiększeniu Amalii, dodatkowym zakończeniu a nawet Reasonie. Jako, że gra póki co (o ile kiedykolwiek) nie jest planowana poza Japonię to niektórzy widzą w tym szansę, na przywrócenie do pozycji motywów, które poszły pod cenzurę. Oznaczałoby to powrót kilku wywalonych postaci znanych z serii Persona (do obejrzenia poniżej), powrót paru demonów, sceny z rzeźbą Marii na bramach piekła oraz większe nawiązania do religii chrześcijańskiej, w tym być może nawet możliwość pojedynku z Great Will. Byłoby bosko.

Samo dodanie nowego bohatera i wszystkich potworów uczni ta grę znacznie lepsza. Marzą nam się jeszcze dwie rzeczy – przywrócenie elementów wyciętych przez cenzurę oraz anglojęzyczne wydanie…

Wróćmy jednak na chwile do nowego Devil Summonera. Gra będzie kontynuowała watki z poprzednika, sporo zmieniając w strefie rozgrywki – dojdzie możliwość przyzywania dwóch potworów naraz, wielką rolę odegrają również powracające rozmowy z demonami. Tak, znów będziemy rozmawiać celem zdobycia nowych członków drużyny. Gra rozgrywa się w dwudziestym roku ery Taisho, niedługo po europeizacji wysp japońskich. Bohater gry jest Raidou Kuzunoha czternasty tego imienia, i póki co tyle wiadomo. Gra ukarze się w dwóch wersjach – normalnej, oraz kolekcjonerskiej wraz ze wspominaną specjalną wersją SMT3. A czeka nas jeszcze przecież Persona IV po angielsku. PS2 wiecznie żywe.

Megateny znów atakują, a Atlus trzyma konsole Sony przy życiu. Oby jak najdłużej.

cookiecrusher&kyo

Reklamy

8 uwag do wpisu “Atlus atakuje ZÓEM (znów)

 1. system podtrzymywania życia ps2 by atlus jest bardzo efektywy pytanie tylko czy atlus usa wyrobi bo juz teraz nie nadążają a tu takie coś. w sumie miło by było zobaczyć tego nocturnowego FESa. niby jeden juz był ale nadal czegoś tej grze imo brakowało teraz mogł by być naprawde cudnie. ale zamiast Ginko wolałbym Juna >;3 a P4 bedzie dzielić i rzadzić ^ ^

 2. Przecież Ginko nie poszła pod żaden nóż ze względu na cenzurę. Jest tam tylko for the lulz.

  A co do pojedynku z Great Will – wielu twierdzi, że Kagutsuchi to właśnie Great Will pod plaszczykiem, ale moim zdaniem to bzdura. Tak jak to, że walka z Great Will być może będzie w tej nowej wersji. Cała wizja SMT III przeczy temu, żeby mogło dojść do walki z Great Will. Nawet walka z Lucyferem jest tylko testem, a nie prawdziwą walką. Hitoshura ostatecznie jest tylko demonem Lucyfera.

 3. Ja czytałem, że poszła pod nóż, jak znajdę źródło podzielę się. A reszta – to cóż plotki (czy to o elementach wywalonych, czy też podobnno mających się ukazać w tej edycji), które najczęściej się pojawiają. Zapewne skończy się na bohaterku i nowych stworach – ale jak pisałem – dla mnie będzie to i tak full wypasik. Za to sam chętnie przeczytam tekst o elementach które wyleciały i największych tajemnicach serii o ile taki kiedyś spłodzisz 😉 Kurde a propo walki a Grat Will – kuźwa aż się napaliłem na bezpośrednią kontynuacją SMT3

 4. Nie poszła. W SMT III chyba nic nie zostało ocenzurowany i na tym polega cały wic. Po prostu w wersji japońskiej odniesienia do chrześcijaństwa są oczywiste. Nie ma tam żadnego’Great Will’, tylko wali się prosoto z mostu, o kogo chodzi etc.

  Pzyznam, że mnie nowa wersja SMT III nie grzeje. Po 200 godzinach z poprzednią wesją mam już dość tego systemu walki i tego silnika graficznego (tym bardziej że dalej straszy mnie w DDS2). Oczywiście, chciałbym, żeby pojawiła się angielska wersja, ale jeśli takowa nie powstanie, to płakać nie będę. Jestem za to napalony na nowe przygody Raidou. Inna sprawa, że trailer jest taki sobie.

  http://www.famitsu.com/game/news/1217332_1124.html

 5. cenzura czy nie SMTIII coś straciło z poprzedniczek i to jest fakt. coś jakby zgubiono w tłumaczeniu. poza tym fabuła mimo że dobra to nie na tym poziomie rewelacyjnosci co poprzedniczki.

  A nowy Raidou nie zachwyca. Wolałbym jakieś Soul Hackers 2.

 6. Niestety, Kaneko ma jakąś tam słabość do Japonii sprzed II wojny światowej i stąd dylogia Raidou.

  SMT III jest inne, bo ta gra z XXI wieku, a nie z lat 90.-tych. ATLUS po prostu tworzy gry krojone na miarę ich fanów. SMT I-II mają w sobie mnóstwo elementów, które właśnie w latach, w których powstawały, były bardzo popularne. Jak np. te wszystkie dyskoteki. W SMT III mamy już tylko emo mhroczny lokal, bo takie właśnie klimaty były na topie, gdy gra powstawała. Przekłada się to na całość. I to samo zresztą widać na przykładzie nowych Person. To naprawdę nie jest tak, że ktoś tam z góry atlusowej piramidki postanowił zamieć ZÓO na pluszowe misie. Pluszowe misie zmieszały się ze złem w wyniku naturalnego rozwoju japońskiego rynku gier – starzy fani naprawdę stali się starzy, a młodzi nie chcieli już tego, co kręciło ich starych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s