M&M’s Break’em

937793_83723_front

Świat się kończy, za sprawą Nintendo Dual Screena gram w grę o M&M’sach. Wcielając się w pomarańczowego (jest wybór) cukierasa podejmuję walkę ze złowieszczym panem zepsutym orzechem. Zgroza.

heroi

M&M’s Break’em to nic innego jak gra logiczna – wybieramy sobie cukierka spośród pięciu opisanych różnymi statystykami i zostajemy wrzuceni na zamknięta planszę. Tam główną rolę spełniają kolorowe kwadraciki, które należy zbijać przybierając ich kolor, po usunięciu wszystkich przechodzimy do następnego levelu. Aby przybrać pożądany kolor należy najpierw dotknąć specjalnego ‘markera’, wygląda to tak: dotykamy żółtego markera i lecimy zbić wszystkie żółte punkty, potem wracamy, dotykamy czerwonego markera, eliminujemy czerwone elementy etc. Jak już wszystko zdobędziemy to otwierają się drzwiczki do następnego poziomu, naturalnie należy się do nich udać.

Na początku odbywa się to strasznie szybko, z czasem jednak napotykamy na coraz więcej przeszkód, np. czaszki po których dotknięciu tracimy życie czy też ‘skały’ które trzeba parę razy uderzyć nim po ‘pęknięciu’ odkryją przed nami jakiś kolory punkt. Same wzory ułożenia owych punktów w dalszych poziomach coraz bardziej się zapętlają, co komplikuje ich sprawne zbieranie.

mmsinline_1179444646

Cała rozgrywka odbywa się na czas i odznacza ciekawym sterowaniem. Cukierek M&M’s zachowuje się trochę jak piłka z Arkanoida a trochę jak ruchomy kursor, mamy duży wpływ na zmianę jego ‘lotu’ ale i tak bez odbijania nie da się za wiele osiągnąć… Ku memu gigantycznemu zaskoczeniu developerom nie zabrakło fantazji i zaimplementowali w grze nawet pojedynki z Bossami!

Podsumowując – miły tytuł na pograniczu zręcznościówki a gry logicznej, ale i tak popierdółka 😉 w oceny się nie bawię, tekst napisany został raczej w formie ciekawostki. Bo ciekawe jest to, że myślałem, ze zagram w kompletną kapę a dostałem kawałek kodu z którym miło można spędzić parę minutek (dawka dzienna – nie więcej).

cascad

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “M&M’s Break’em

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s