Assassin’s Creed 2: zbiórka informacji

asssss

Mamy pierwsze, konkretne przecieki dotyczące Assasins Creed 2! Zapewne ta wieść już tak nie elektryzuje po ogólnym zawodzie jaki przyniosła pierwsza część gry (liczyliśmy jednak na bezsprzeczny hit), ale i tak istnieje parę faktów, które powinny przykuć naszą uwagę do tego tytułu: dostaniemy nowe środowisko, nowego bohatera, rozwinięcie patentów, które plusowały w poprzedniczce i co najważniejsze: to kolejny wielki projekt Ubisoftu.

Bez zbędnego przedłużania i milusińskich wstępów przejdźmy do konkretów, bo jest ich całkiem sporo:

> Przodkiem Desmonda Milesa, którym pokierujemy będzie Ezio Auditore de Firenze, szlachcic zamieszkały we Florencji.

> Gra zaczyna się w 1476 roku (pierwsza część to 1191).

> Zwiedzimy tereny XV-wiecznej Toskanii.

> Z konkretnych miejsc wymieniono: Bazylikę św. Marka w Wenecji, Kanał Grande (Mały Kanał też będzie) i Ponte di Rialto (most, który skończono budować w 1591 roku, więc albo Ubisoft nie zna historii albo poznamy niejednego przodka Desmonda).

> Zawitamy także do warsztatu Leonarda Da Vinci! A może nawet przybijemy z nim piątkę (czy żółwika? :* ).

> Będziemy mogli pływać.

> Zwiększy się ilość dostępnych broni. Poza dwoma wysuwanymi ostrzami (dla których Ezio nie musi usuwać sobie palców) dostaniemy też topór, młot, buławę, włócznie, halabardę i dwa rodzaje noży.

> Natrafimy na wielkie postaci historyczne takie jak: Machiavelli (pisarz społeczny i polityczny, znany każdemu kto chodził w liceum na język polski), Katarzyna Sforza (kobieta słynąca z waleczności, która w wieku 26 lat rządziła państwem Imoli i doprowadziła do jego zjednoczenia się z Florencją i Rzymem) czy Wawrzyniec Medyceusz (władca Florencji, opiekun m.in. Michała Anioła i Leonarda da Vinci, mecenas sztuki i poeta, to dzięki niemu Florencja stała się stolicom Włoskiego Renesansu).

> Poszybujemy na lotni budowy da Vinciego.

> Zmieniony zostanie system odpowiadający za to jak strażnicy i tłum na nas reagują.

> Będziemy mogli rozbroić przeciwników i użyć przeciwko nim ich własnej broni.

> Każda broń posiada unikalny atak (special?).

> Gra będzie się dzielić na 16 rodzajów misji, czyli ZNACZNIE więcej niż w AC1. Potwierdzono też brak zleceń związanych z kieszonkostwem i podsłuchiwaniem.

> Jeżeli zostaniemy zranieni będziemy musieli odnaleźć lekarza = pożegnano samo-odnawialny pasek energii.

> Powróci zbieranie flag, jednak tym razem nagrodą za ich skompletowanie będzie nie tylko achievement ale i ukryte w grze bonusy.

> Przeciwników będzie wiecej i będą zróżnicowani. Potwierdzono obecność łuczników oraz wrogów wyposażonych w sztylety, topory, miecze dwuręczne i ciężkie zbroje. Inteligencji także ma im przybyć: mają się między innymi chować i atakować z znienacka gdy wyczują naszą obecność.

> Będziemy mogli mordować w czasie gdy jesteśmy schowani w stogu siana.

> AC2 zaoferuje zmienne pory dnia (choć jeszcze nie wiemy czy w real time, czy będą się zmieniać zależnie od tego jaką misje wykonujemy).

> Wciąż wspinamy się po wieżach i jeździmy na koniu.

> Nad AC2 pracuje 240 osób.

> Zobaczymy scenę próby zabójstwa Wawrzyńca Medyceusza (oryginalnie miała miejsce 26 kwietnia 1478r).

Co do wyglądu Ezio: świetnie się prezentuje, niemal jak muszkieter, choć nie wydaje mi się, żeby w XV-wiecznych Włoszech w środku dnia ktoś nosił kaptur (to nie polskie blokowisko). To tylko moje domysły ale wydaje mi się, że ten concept-art jest tylko pożywką dla prasy i gdy już będziemy mieli do dyspozycji jakiś fragment gameplayu to, niemal na pewno, twarz naszego protagonisty będzie cały czas widoczna.

Nie wiem jak wam, ale mi się te wszystkie informacje strasznie podobają, zmotywowały mnie nawet do odświeżenia sobie wiedzy o Renesansie – napewno pozwoli bardziej cieszyć się AC2 gdy już trafi na sklepowe półki.

Cascado Arko de Pisagranadiolli

Reklamy

3 uwagi do wpisu “Assassin’s Creed 2: zbiórka informacji

  1. Łoo 😀 Nie mogę się już doczekać 😀 AC jest wg mnie grą świetną, ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 😀 Pozostaje mieć nadzieję, że błędy z jedynki znikną i zostanie sam cud, miód i orzeszki 😀

    PS. Przepraszam, ale rzucił mi się w oczy ort. Ostatni krótki akapit – powinno być odświeżenia. Dziękuję 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s