Red Steel 2 na E3 2009

rs2

UbiSoft trzyma się swych licencji. Mimo iż pierwsza część Red Steel’a okazała się niepowodzeniem i gdy wszyscy już prawie zapomnieli o grze, Ubi idzie w zaparte i informuje iż w ich paryskim studiu trwają prace nad „dwójką”. Dlaczego teraz ma się udać? Red Steel 2 to najważniejsza gra FPS tego roku na konsolę Wii. Jak w poprzedniej odsłonie będziemy kierować poczynaniami mistrza we władaniu bronią białą. Do sterowania rzecz jasna użyjemy Wiilot’a wraz z przystawką Wii Motion Plus, która jest wymagana do gry. 

Będzie więcej machania mieczem – używanie broni palnej zostało zepchnięte na dalszy plan, ma stanowić mały dodatek do całości. Wrogowie mają nosić kamizelki kuloodporne, więc czasami nawet będzie to mniej efektywne. Poprawiono grafikę, notabene jedną z największych wad „jedynki”, natomiast sterowanie ma być bardziej intuicyjne. Dodano system rozwoju postaci, świat gry będzie otwarty, misje wykonujemy w dowolnej kolejności, do odkrytych lokacji można wrócić z nowymi mocami i zdolnościami. O fabule chwilowo wiadomo prawie nic, zapewne będzie ona tylko tłem. Niemiłą niespodzianką jest brak trybu dla wielu graczy.

Na gameplay’u pokazanym na E3 zaprezentowano widowiskowe wprowadzenie do gry, gdzie bohater przywiązany sznurem do motoru jest ciągnięty przez opustoszałe miasteczko. Dalej mamy fragment treningu i walkę z kilkoma wrogami. Uwagę zwracają widowiskowe finishery i wyrzucanie oponentów w powietrze. Może to niezbyt realistyczne, ale z pewnością sprawia sporo frajdy. Na deser zaprezentowano walkę z opancerzonym mid-bossem, receptą na jego pokonanie są szybkie uniki i ataki od tyłu.

Red Steel 2 stanowi rozwinięcie pomysłów z jedynki z jednoczesnym poprawieniu wszelakich błędów, jeśli wszystko się uda będzie to świetna pozycja na konsolę Wii.

hraboll

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s