I tak w to nie graliście – Sheep

image049

Mind’s Eye stworzyło w 2000 roku strategiczną zręcznościówkę o pędzeniu owiec. Wcielenie się w pastucha to co prawda mega podniecająca opcja, jednak niewiele osób się na nią zdecydowało. Kampania reklamowa gry też nie stała na wysokim poziomie, innymi słowy: mało kto o niej słyszał, jeszcze mniej osób grało, a promil promila populacji pamięta jeszcze o Sheep.

A szkoda, bo pomimo wszystko jest to gra ciekawa, w pewien sposób rozwijająca pomysł Lemmingów. Mogąc wykonać kilka nieskomplikowanych komend prowadziliśmy stadko strasznie tępych owiec przez plansze pełne niebezpieczeństw. Był nawet tryb multiplayer umożliwiający zagranie meczu piłkarskiego przy pomocy rozBeeeeczanej drużyny.

Niżej trailer:

Było świeżo, przyjemnie (choć poziom trudności odpowiednio wzrastał), w prostej oprawie z prostym gameplayem. Fajna sprawa, dla której lubię sobie raz na ruski rok odświeżyć wysłużone PlayStation. Macie okazję, to sprawdzajcie (na Pc też wylazło, może nawet już jest freeware’m).

cascad

Reklamy

6 uwag do wpisu “I tak w to nie graliście – Sheep

  1. Ha, a ja grałem. Małym szkrabem będąc i w demo, to prawda, ale grałem. Pamiętam też, że twórcy opisywali algorytmy zachowywania się owieczek jako „wirtualna głupota”, co chwyciło mnie za serce 😛

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s