Big Bang Theory

bigbangtheory1

Naprawdę długo wydawało mi się, że nie ma żadnego fajnego komediowego serialu dla (między innymi) graczy. Jak się nie pierwszy raz okazało – myliłem się, w czym uświadomiło mnie sprawdzenie Big Bang Theory.

Akcja BBT kręci się wokół czwórki przyjaciół, których geniusz w dziedzinie fizyki ujawnił się gdy byli dziećmi. Wszyscy w młodym wieku pokończyli studia, porobili doktoraty etc. (poza jednym, który jest „tylko inżynierem” z czego często żartują „a kto nie jest?” 😉 ) i poznali się pracując w tym samym instytucie. Oczywiście uśmiech wzbudza już sam ich profil: Raj to hindus nie potrafiący wypowiedzieć słowa w towarzystwie płci pięknej, Wolowitz jest drobnym żydem wciąż mieszkającym z matką traktującą go jak 10latka, Leonardowi natura poskąpiła wzrostu, dobrego wzroku i sprawnie pracującego żołądka, Sheldon (wisienka na torcie) ma za to tak wielki iloraz inteligencji i analityczny umysł, że nie jest w stanie dogadać się praktycznie z nikim z „normalnego” świata. Do tego zamkniętego grona ważniaków, rozkochanych w hobby, które do nich jak najbardziej pasuje czyli czytaniu komiksów, oglądaniu s-f, graniu, czytaniu etc. dołącza nagle (a raczej wprowadza się obok) Penny – zupełnie normalna, ładna, sympatyczna blondynka prowadząca normalne życie.

The Big Bang Theory

Jak nietrudno się domyśleć wprowadza to do ich życia prawdziwy zamęt. Leonard stara się wyjść na normalnego gościa i ją poderwać, Raj nie może się przy niej odezwać, Wolowitz używa sposobów na podryw z Internetu (uwierzcie, są naprawdę rozbrajające) a Sheldon… Sheldon żyje swoim tokiem natręctw i przyzwyczajeń. Doprowadza to do przekomicznych sytuacji i jest przepełnione takimi istotnymi dla nas smaczkami jak zbijanie kręgli na Wii, granie w Rockband, uzależnienie od MMORPG, Halo 3, filozoficzne rozmowy o Star Treku, Star Wars, Comic-conie, Matrixie etc. Autorzy scenariusza postanowili zestawić ze sobą dwa bardzo odrębne światy, co wywołuje komiczny efekt. Zresztą, sprawdźcie kilka scen które wam wyszukałem na YT:

Humor sytuacyjny i rewelacyjna postać Sheldona nie zdolna do uczuć (i z prześmiesznie zerowym libido) budują naprawdę świetne widowisko. Jeśli ktokolwiek z was czuł się kiedyś jak typowy amerykański nerd z racji swego zainteresowania grami i światami wymyślonymi przez wielkich pisarzy to koniecznie musi Big Bang Theory sprawdzić, choćby po to by pośmiać się z samego siebie. Ciepły, ciekawy, megazabawny serial.

THE BIG BANG THEORY

PS olejcie oglądanie w naszej telewizji (przetłumaczyli to na „Teoria Wielkiego Podrywu”) bo lektor zabija cały przekaz.

cascad

Reklamy

8 uwag do wpisu “Big Bang Theory

  1. Oglądam ten serial mniej więcej od czasu, gdy skończył pierwszy sezon (pierwszy roczek? :P) i cały czas zadziwia mnie, jak lawinowo rośnie jego popularność. Lub innymi słowy, nie spodziewałem się że tylu znajomych okaże się utajonymi nerdami. Podnosi mnie to nieco na duchu :p

    By the way, od pewnego czasu coraz częściej przyłapuję się na myśleniu w stylu Sheldona – rozkładanie stosunków społecznych na pojedyncze czynniki, rozważanie argumentów za i przeciw przy dyskusji czy ‚iść na pizzę czy na kebab’ za pomocą indukcji matematycznej, i tak dalej. Tak więc zalecam daleko posuniętą ostrożność. Dla was jest jeszcze nadzieja 😛

  2. Podpisuję się wszystkimi kończynami, zdolnymi do utrzymania długopisu :). Serial jest rewelacyjny, Sheldon jest moim bogiem, Penny jest śliczna, a kilka kwestii (w tym natręctw Sheldona) stało się już elementem codziennych interakcji z narzeczoną i najbliższym otoczeniem ;).

  3. stary, nawet nie wiesz ile bym dał za koszulkę z Sheldonem a’la te z Guevarą 😛 przecież ta postać niszczy system od środka, mógłby mieć kiedyś crossover z dr. Housem 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s