Działo się – szybki przegląd newsów

Czas na śledzenie newsów związanych z grami mam tylko w weekendy, co sobotę „przysiadam” z rana do pc i nadrabiam wszystko co mnie ominęło między znienawidzonym poniedziałkiem a słodkim piątkiem. Sądzę, że można to nawet sprawnie przekuć w artykuł, przynajmniej w tym tygodniu, bo jest o czym pisać.

Zatem zapraszam do rozwinięcia, a w nim kilka słów o urodzinach Xboxa 360, niejakim Keroro, Diablo III, wypowiedź Shigeru Miyamoto i oczywiście pieśni pochwalne dotyczace No More Heroes:

…..

Keroro RPG: The Knight, Warrior, and Legendary Pirate będzie mega-kawaii erpeżkiem na NDSa o stworze wybierającym się w podróż po różnych wymiarach. Szykuje się zatem growa adaptacja mangi i anime o Keroro (imię to jest onomatopeją odgłosu jaki wg japończyków wydają żaby). Osobiście pierwsze słyszę o tym projekcie i tej kreaturze ale screeny wyglądają naprawdę zachęcająco:

Nie wiadomo jeszcze czy gra trafi do USA/Europy i kiedy będzie miała premierę, ale i tak wygląda wyjątkowo ciekawie. Przynajmniej jak na tytuł o wcielającej się w rycerza, wojownika i pirata żabie.

[źródło]

…..

Jutro, 22 listopada, Xbox 360 obchodzić będzie czwarte urodziny

Życzę z tej okazji wszystkiego najlepszego maszynce Microsoftu – zawsze zielonej diody, dużych hitów i lepszego krzyżaka w padzie. Przy okazji, serwis IGN przygotował 5 najważniejszych jego zdaniem wydarzeń 2009 roku dla Xboxa 360. Pozwolę je sobie pokrótce przytoczyć:

Live wciąż działa! – i to bez żadnych zarzutów, 10 listopada dwa miliony (albo inaczej: 200 000 000 !) osób w tym samym momencie chciało wejść do sieci pyknąć parę partyjek w Modern Warfare 2 i… absolutnie nic się nie stało. Usługa hulała tak jak zawsze, szybko, sprawnie, bez przestojów, wszystko poruszało się płynnie niczym hipis na sankach. Serwery Sony nie miały tyle szczęścia i zostały zamknięte.

Jeszcze więcej Halo – dostaliśmy RTSa Halo Wars, expansion pack – Halo: ODST, Halo Waypoint, Halo Legends i oczywiście zapowiedź Halo: Reach.

Kolejne obniżki ceny – tu nie ma co dodawać, świetny, chwalebny ruch.

Wyjście obronną ręką z kryzysu – trochę projektów się przesunęło, ale długoterminowe plany na tym nie ucierpiały.

Ukazanie Project Natal – coś co zdobyło E3 09’ zdobędzie zapewne serca graczy, pokaz tego ile mocy można wyciągnąć ze „zwykłej” kamerki.

[źródło]

…..

Blizzard wciąż nie wie kiedy wyjdzie Diablo III

Polityka tej firmy staje się nawet dla mnie – kogoś kto chce mieć z nią jak najmniej wspólnego – dobijająca. Executive vice president firmy (Rob Pardo) stwierdził, że za wcześnie ujawnili zarówno D3 jak i S2, czego żałują… a zatem fani sobie jeszcze z dwa latka pewnie zaczekają (byłoby idealnie – w 10 lat po wypuszczeniu LoD). Śmiech na sali.

[źródło]

…..

Miyamoto twierdzi, że „nie wszystko musi być trójwymiarowe”

Innymi słowy, sławny-niesławny Shigsy popiera swe najświeższe dzieło jakim jest samo-sprzedające się New Super Mario Bros. Wii. Oczywiście z samą opinią się zgadzam, 2D czy 3D – to nie ważne, liczy się jakość zabawy, tylko szkoda oglądać tego niegdyś genialnego dziadka, któremu na starość skończyły się pomysły. Człowiek, który najmocniej przyczynił się do trójwymiarowej rewolucji w grach video swym Super Mario 64 od dawna nie dostarczył nam żadnej nowatorskiej gry. Dodatkowo cofa się do pomysłu sprzed 20stu lat, zamiast pracować nad kolejnym Pikminem… Shiheru, tęsknimy za starym Tobą, naprawdę. Ogarnij się.

[źródło]

…..

News miesiąca: No More Heroes opuszcza Wii

Xbox 360 i PS3 dostaną swoją własną, podrasowaną edycję NMH – megastylowej gry z Wii. Wiadomość ta mnie wręcz rozgrzała. Nowa wersja dostanie oprawę podciągniętą pod HD, nowe sterowanie i Sweet mode, w którym wszystkie bohaterki będą chodzić półrozebrane. Co jeszcze lepsze – premiera w Japonii odbędzie się już w lutym! Ile poczeka reszta świata na razie nie wiadomo. Ale i tak jest co świętować.

[źródło]

…..

Tyle na razie wystarczy, trochę się działo (tym bardziej, że wczoraj Assassin’s Creed 2 wylądowało w sklepach)… a za tydzień może kolejne podsumowanie, wszystko zależy od tego czy będzie się wystarczająco dużo działo.
cascad

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Działo się – szybki przegląd newsów

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s