Działo się – szybki przegląd newsów #4

Dziś szybki przegląd i szybkie newsy, szykujcie mleko i ciasteczka. Dziś będzie gorąco bo mowa i o World of Warcraft i o początkach Final Fantasy XIII, poznamy też rewelacyjną obsadę Mass Effect 2, zdanie „mądrego” pana o Wii HD i niespodziewanie świetny trailer Ghost Trick.

Endżoj:

…..

Mass Effect 2 połknie wszystko w 2010

Jestem zakochany w tej grze i nie obchodzi mnie to, że wychodzi na początku zawalonego świetnymi premierami roku – i tak będzie najlepsza. Powyższy filmik, pokazujący obsadę voice-actingową tylko mnie w tym utwierdza (pieniądze od EA wychodzą na wierzch), kocham widok tytułów tworzonych z takim rozmachem, zwłaszcza gdy mam pewność co do muzyki, grafiki, gameplayu, scenariusza, długości gry i jej replaybility… to będzie epicki majstersztyk, któremu tworzone od bóg-wie-kiedy FFXIII i króciutkie Heavy Rain będą mogły lizać stopy.

…..

Wii HD byłoby nudne

Genialnego odkrycia dokonał pan Akitoshi Kawazu ze Square Enix, który w wywiadzie udzielonym GameZone stwierdził, że „jeżeli jedyną nowością jaką wniesie Wii 2 będzie przeskok z SD do HD to będzie to naprawdę nudne”. Jak doszedł do tak zaskakujących wniosków – nie dowiemy się nigdy, to zapewne wybraniec.

[źródło]

…..

Ile z Final Fantasy XIII było gotowe na PS2?

Prosto z mostu: FFXIII powstawało najpierw na PS2, gdy ogłoszono pojawienie się PS3 prace nad nią przerwano i team odpowiedzialny za grę przez 4 miechy tworzył słynne tech demo pokazujące odnowione intro FFVII, po skończeniu tej prezentacji zabrano się za tworzenie trzynastki na PS3. Co ciekawsze – na PS2 była już gotowa lokacja Hanged Edge znana z pierwszych prezentacji FFXIII (ta taka zielono – star wars – city – tunele, jeśli nie kojarzycie 😉 ), kolejną ciekawostkę stanowi fakt, że na początkowym etapie prac nie zamiast Lighting wstawiono model… Yuny.

[źródło]

…..

Ghost Trick – gorąca gra!

Nintendo DS nieprzerwanie zaskakuje mnie swoją biblioteką tytułów. Po obejrzeniu trailera Ghost Trick jestem niesamowicie napalony na ten tytuł (oby lokalizacja pojawiła się jak najszybciej), za który odpowiadają twórcy samego Phoenixa Wrighta. Ilość japońskiego co prawda uniemożliwia zaznajomienie się z fabułą gry, ale styl graficzny i wygląd modeli postaci momentalnie robią wrażenie. Jeżeli na cart zostanie wrzucona żywiołowa ścieżka muzyczna, taka jak w tej prezentacji to może wyjść niemały killer.

…..

Istnieje człowiek, który „przeszedł” World of Warcraft

Jedną z najsmutniejszych wiadomości jakie ostatnio do mnie dotarły jest to, że pewien człowiek wykonał 5906 questów w World of Warcraft, ubijając przy okazji 390 895 przeciwników i zadając damage warte 7,255,538,878 punktów. Zebrał też jakieś tam achievementy w liczbie 986 (ale nawet nie wiem co to jest, więc może przekręciłem ich odpowiednią nazwę). Co prawda niektórzy chcą umniejszyć osiągnięciu Tajwańczyka o nicku Little Gray, ja jednak tego nie zrobię i mu tego pogratuluję, bo zapewne nic więcej do tej pory w życiu nie osiągnął (perspektywy też ma marne).

[źródło]

…..

Do następnego, trzymajcie się!

cascad

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s