Działo się – szybki przegląd newsów #5

„Działo się” powraca po świętach, by pokazać kilka newsów, które mogliście w tak zwanym „międzyczasie” przeoczyć. 2010 jak każdy inny rok zaczyna się bardzo powoli, nie dając jeszcze po sobie poznać co przyniesie i usypiając naszą czujność – nie dajmy się jednak zwieść, to kolejne 365 dni przemian jakie nas czekają. Byle tylko wyszły nam na dobre.

Dziś przyjrzymy się grze pełnej piersi, wirtualnym automatom, ciasteczkom, ojcom Call of Duty i Arabom…. poważnie.

Endżoj:

…..

Xbox Game Room wyciągnie z was drobniaki!

W Xbox Live ma się pojawić Xbox Game Room, po którym będziemy spacerować w formie avatarów (co na to J. Cameron? 😉 ) i podchodzić do dokładnie odwzorowanych automatów z oldskulowymi grami. By dokładnie oddać klimat tego typu zabawy, za każde podejście do gry… zapłacimy 40 MSP. Zakup danego tytułu „na zawsze” to koszt 240 MSP, co wydaje się być dużo rozsądniejsze, przynajmniej dla tych których jara odpalanie na X360 klasyków Atari, Activision, Konami i Intellivision. Lepiej zostać przy MAME, ale na pewno sporo osób się na to chwyci…

[link]

…..

30 lat Pac-Mana uczczono ciastem

W tym roku żółty żarłok obchodzić będzie 30ste urodziny, czego mu serdecznie gratulujemy. Jeżeli ktoś przypadkiem wybiera się do Japonii w okolicach 13stego stycznia, to będzie mógł zafundować sobie kawałek żółtego ciacha – to wydatek zaledwie 120 yenów (1.30$). Okej, a teraz czekamy na jakaś grę z paciem.

[link]

…..

Infinity Ward zabiera się za nowy projekt

OH! Ludzie, którzy stworzyli najpotężniejsza markę ostatnich lat znudzili się nią? Jestem pełen podziwu – może jednak, coś z nich jeszcze będzie. Odechciało im się robić kolejny raz to samo – to dobry znak, ale i presja by stworzyć kolejny wielki tytuł będzie ogromna. W tym czasie Call of Duty zajmie się pewnie Treyarch albo ktoś inny, ale to nie ważne – liczy się, że samo IW spróbuje czegoś nowego. Cieszę się.

[link]

…..

Dead or Alive znów multiplatformowe

Według informacji znalezionych w ostatnio numerze Official PlayStation Magazine, piąta część bijatyki od Tecmo zmierza również na PS3. Zatem historia zatoczyła koło, po swych częściach na PSX, DC, PS2, Xboxie i X360 także trzecia konsola Sony doczeka się fightera słynnego nie tylko z powodu swej grywalności ale i za sprawą niebywale obdarzonych przez naturę postaci. To dobra informacja, może nareszcie ktoś stworzy na tej generacji elegancką bijatykę – Ninja Team jest do tego zdolne.

[link]

…..

Arabowie zbanowali Darksiders

Będąc dokładnym – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich sprzedaż tej gry została zakazana. Jak widać, nawiązania do religii chrześcijańskiej komuś się tam bardzo nie spodobały… choć to tylko domysły, gdyż nie ujawniono żadnych wyjaśnień dot. tej sytuacji – Darksiders zostało zbanowane „bo tak”. Nie wątpię jednak w tamtejszych importerów i jestem pewien, ze każdy kto będzie chciał zagrać w ten tytuł, zrobi to bez większych problemów. Mimo to, zawsze szkoda takich akcji (choć do Australii i Niemiec to Arabom jeszcze daleko).

[link]

…..

Sądzę, ze na dobry rozruch w nowym roku tyle newósw okaże się ilością satysfakcjonującą. Naprawdę, niektórym (czyt. mnie) wciąż ciężko jest wrócić do starego „zapracowanego” trybu 😉 pozdrawiam!

cascad

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s