Działo się – szybki przegląd newsów #8

Witam wszystkim po małej-niemałej przerwie. Dni mijają coraz szybciej, słońce powoli wychodzi zza chmur a po kryzysie w branży gier nie ma już śladu. Cieszmy się z tego i sprawdźmy wspólnie trochę newsów. Przyznam, że akurat to wydanie SPN pisało mi się wyjątkowo przyjemnie. Endżoj:

Bójmy się – Square Enix ma pomysły na FFXV

Ledwo Japonia dostała FFXIII a już w SE mówi się o piętnastej części serii. Przyznał się do tego producent trzynastki, Yoshinori Kitase, zwierzając się magazynowi Xbox World 360, że już ma pierwsze pomysły na zabranie się za kolejnego Finala. Oczywiście szczegółów zabrakło i to, że gra powstanie nikogo nie dziwi ale ile można robić burzę w szklance wody? Prawie cztery lata czekania na ostatnią część wciąż budzi niesmak wśród fanów i niefanów.

[link]

…..

Gwiazdy wcisną nam Natala

Microsoft ma wytoczyć ciężkie działa przeciw Nintendo i przeprowadzić całkiem pokaźną kampanię reklamową Natala, tak by zagarnąć jak najwięcej nie-graczy z rynku. By zwiększyć szanse na powodzenie swej akcji sięgną po „wielkich” znanych i obserwowanych, którzy będą machać ręką przed tv i się uśmiechać. Ciekawe czy się zwróci…

[link]

…..

David Jaffe jest niewzruszony recenzjami

W Official PlayStation Magazine (UK) pan Jaffe – twórca God of War przyznał, że ma dość spory żal do recenzentów za ich postępowanie. Których recenzentów i o co konkretniej chodzi nie powiedział, ale ogólnie wykazał się stalowym kroczem mówiąc, że go nie obchodzą i słucha tylko feedbacku fanów. Cóż, z tak samosprzedalną marką jak GoW za plecami i milionami od Sony może sobie na to pozwolić.

[link]

…..

Take-Two bierze Japonie

…i to w kradzionym aucie. Wydawniczy gigant wkracza na nieprzyjazne wyspy otakowców i zabiera się za własnoręczne rozprowadzanie swych gier (wcześniej robił to m.in. Capcom). Pierwszym tytułem wydanym przez ich japoński oddział będą epizody z Liberty City. Fajnie, ciekawe czy się zadomowią.

[link]

…..

Lara Croft dostanie własną ulicę

W angielskim Derby pojawi się ulica imienia Lary Croft. W głosowaniu 27 tysięcznej społeczności pani archeolog zyskała 89% poparcia. Przyznaję, że to fajny pokaz siły gier w XXI wieku. Wypada teraz tylko czekać aż Polsce pojawi się ulica imienia Franko…

[link]

…..

To tyle na dziś, cześć, czuwaj.

cascad

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s