Final Fantasy 1 (JEDEN) dotarło do Europy, great success!

Drodzy państwo, 7 maja bieżącego roku nastąpiła historyczna chwila: Europejczycy dostali oficjalnie pierwszą część Final Fantasy. Do tej pory mogliśmy w nią grac tylko na zasadzie remake’ów, składanek czy też pirackich romów niecnie ściąganych z szatańskich stron internetowych.

Cudowne Nintendo się jednak nad nami zlitowało i wrzuciło tego klasyka-klasyków (czy też pierwszego udanego klona Dragon Quest, co kto woli) w oryginalnej formie na swe Virtual Console, z którego możemy za 600 Wii Points zassać grę na swą konsolkę. Jeżeli ośmiobitowi, bezimienni herosi was podniecają, to zapewne z radością nabijecie im kilka leveli… jakby nie patrzeć to dzięki tej grze Squaresoft uratował się przed bankructwem i cieszył nas przez długie lata (jakieś trzynaście) świetnymi grami.

A tak na poważnie, czy są jeszcze na świecie osoby, które chciałby płacić za granie w ten tytuł? Szczerze wątpię i sądzę, że z czystej uczciwości wydawcy powinni kilka ze swych wielkich, przestarzałych, klasyków umieścić za darmo w usługach sieciowych każdej z konsol. Miły gest, który by budował pozytywny wizerunek firmy, edukując młodszych graczy. Zwłaszcza na Live, który wymaga abonamentu taka opcja by się przydała…

[cas]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s