O E3 2010 – przewidywania/marzenia

Tegoroczny maj to potężny miesiąc dla branży gier, zresztą od samego początku 2010 wydawcy raczą nas naprawdę dużymi tytułami, potrafiącymi wyrywać kolejne godziny z życiorysów. Sprawia to, że z tym większą ciekawości spoglądam w kierunku najbliższego E3 – gdyż znamy naprawdę niewiele dużych gier, o których będzie mowa… i szczerze liczę tu na dużo niespodzianek. Dużych niespodzianek.

Pierwszą z nich powinno przynieść Nintendo, które oprócz nowego Ikarus Kida, Legend of Zelda, Other M i 3DSa powinno pokazać… no właśnie. Może mityczne Wii HD stanie się faktem? Sama myśl o wejściu tej firmy na rynek bardziej hardkorowego sprzętu jest podniecająca.

Sega – och Sega. Ci panowie mają z jednej strony dużo wspólnego z X360 (m.in. Soul Calibur na xbla), a z drugiej z PS3 (hitowa Yakuza), co zatem zaoferują? Podążając za niedawnymi plotkami chciałbym ujrzeć Shenmue na xbla – to byłaby megatona. Tak samo jak i Jet Set Radio w HD, albo jeszcze lepiej: zupełnie nowy JSR! Virtua Fighter, czyli ostatnie porządne trójwymiarowe mordobicie, też aż się prosi o szósta odsłonę. Albo chociaż o port Virtua Fighter 5 R na konsole. A i Panzer Dragoon to wyśmienita marka, którą bardzo łatwo można by dopasować do dzisiejszych trendów (dobra grafa, szybko, łatwo, z masą skryptów). Oby choć jedna z tych próśb się spełniła, bo kolejnego Sonic-ścierwa nie zniese.

Konami może wypalić z dużym pokazem Metal Gear Solid: Rising, gry o której wiemy konkretnie: nic, poza tym, że Kojima przy niej nie grzebie – co jest jak najlepszą prognozą na przyszłość. Zrobienie Raidena głównym bohaterem oznacza co prawda konieczność grania dziewczęcym blondaskiem, ale kto widział co ten pieszczoszek robił w MGS4 ten wie, że może być mega krwawo i efektownie.

Microsoft i Sony będą się zapewne prześcigać w tym czy Natal jest lepszy od Move, ale szanse na kontynuacje nowych serii są wysokie. Pierwsze info o Killzone 3? Teaser kolejnego Halo? Nowa gra Rare? Albo najlepiej: JAK IV od Naughty Dog!! Za tę ostatnią gierę będę w stanie się pochlastać scyzorykiem McGuyvera.

Ubisoft… od Ubisoftu CHCĘ PRAGNĘ pokazania gameplayu Beyond Good & Evil 2. To będzie dla mnie wtedy najgorętsza gra 2K10… ile można czekać na kontynuację przygód Jade? Czy do nich jeszcze nie dotarło, że wszyscy jej chcą? Dopełnijmy to kontynuacją „niekanonicznego” PoPa z 2008 i Rabbidami na systemy HD (najlepiej platformerem) a będę szczęśliwym człowiekiem.

I tyle z mile widzianych niespodzianek, reszta gier na które warto czekać została już zapowiedziana. Ale i tak, jak znam życie: niespodzianek będzie cała tona, konsole obecnej generacji są przecież w szczytowej formie.

cascad

2 uwagi do wpisu “O E3 2010 – przewidywania/marzenia

  1. Nintendo – zdecydowanie dodam od siebie jakieś wieści dotyczące Golden Suna DS. Z jednej strony – patrząc na to, jak ci z Camelotu pojechali tworząc grafikę w 2 pierwszych GS-ach – kontynuacja powinna trafić właśnie na następną generację (żeby to 3D już było naprawdę pełną gębą). No ale z drugiej – nowa konsolka będzie pewnie kosztować fortunę. :/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s