Najgorszy Ari Gold

Miałem pisać ten tekst o Entourage – świetnej dramie o grupie przyjaciół Vincenta Chase’a, będącego wschodzącą gwiazdą Hollywood. Tylko co zrobić, gdy po kilku odcinkach okazuje się, że cały serial ukradła jedna osoba: Ari Gold, grany przez Jeremy’ego Pivena. Ari wzorem innych mocno charakterystycznych postaci znanych z małego ekranu, takich jak House, Dexter Morgan czy Kojak, swoją charyzmą dominuje na ekranie. Jest nadpobudliwy, wulgarny i niesamowicie inteligentny. Z czasem, z agenta Vinniego zmienia się w jednego z jego największych przyjaciół. Poza tym – rządzi w każdej scenie ze swoim udziałem.

Przyjaźń to słowo-klucz w Entourage. Czwórka typów z Queens (Nowy York), którym fortuna, blask i sława nagle „spadły z nieba” nie zmieniło  swych priorytetów pod wpływem błyskotek. Wspierają się, wyśmiewają, szykują sobie mniej i bardziej udane niespodzianki… po prostu trzymają się razem.

Grupka 30 letnich gości czerpiących z życia tyle ile tylko mogą, w takim otoczeniu jak Hollywood bardzo szybko stają się jego barwnym urozmaiceniem, pokazując Los Angeles zupełnie inaczej niż dekadenckie Californication. Tym bardziej, że biznes filmowy jeszcze nigdy nie obnażył się tak przed widzami, jak w przypadku Entourage.

Oglądając kolejne epizody, poza prozaicznymi sprawami, będziemy mogli zobaczyć kulisy pra-produkcji blockbusterów. Pozyskiwanie scenariuszy, budżetów, rozmowy z szefami wytwórni, bankiety, festiwal w Cannes, dni premiery… wiarygodności dodaje język pełen odniesień do największych produkcji i pojawianie się ma ekranie takich osób jak James Cameron, Jessica Alba, Sasha Grey, Matt Damon, Jimmy Kimmel, Mike Tyson czy sam Bono. Wszyscy oni grają samych siebie, spotykających się z fikcyjno-autentyczną gwiazdą Vincentem Chasem. Całość prezentuje poziom znany z nowej fali „seriali XXI wieku”, czyli jest zrobionych za duże pieniądze, przez profesjonalistów i pasjonatów. Pomysł rządzi Entourage, poznajmy bliżej jego bohaterów.

…..

Vincent Chase – Dorastał w Queens wraz ze swymi przyjaciółmi: E, Turtle’m i Dramą. Jego ojciec odszedł od matki, Vinnie nigdy nie mógł narzekać na nadmiar pieniędzy. Jednak wrodzony urok pozwolił mu na wystąpienie w reklamówce Mentosa. Poznał się na nim Ari Gold – decydując się na poprowadzenie kariery Chase’a i zrobienie z niego największej gwiazdy na Ziemi. Vinnie żyje chwilą, przepuszczając miliony na wszelkie zachcianki, wierząc, że wszystko mu się ułoży. Jego priorytetem jest zapewnienie szczęśliwego życia sobie i swym przyjaciołom, którym wszystko zawdzięcza.

E – Eric to najlepszy przyjaciel Vincenta, będący jego managerem i głównym doradcą w każdej życiowej kwestii. Zanim przeprowadził się do Hollywood był dostawcą pizzy, teraz wpada na głęboką wodę ucząc się biznesu. Na ziemie co chwile sprowadza go Ari, zarzucający mu pogrążanie Vincenta w nieopłacalnych projektach. Zresztą ich potyczki słowne to jedne z najjaśniejszych momentów Entourage.

Turtle – prawdziwy nowojorczyk, pozornie bezużyteczny ale będący dobrym duchem całej paczki. Gruby, wesoły, palący marihuanę, pełni rolę kierowcy Vinniego. Korzysta z nowego życia i stara się szybko zarobić małym kosztem pracy. Pomimo uroku ma prześmieszne problemy z poznawaniem kobiet.

Johny Drama – przyrodni brat Vincenta, także jest aktorem, jednak dużo mniejszego formatu. Z trudnością znajduje choćby najmniejsze role w podrzędnych serialach. Natura poskąpiła mu zarówno talentu jak i urody, i dystansu do swej osoby. Johny jest przekomiczną i szalenie sympatyczną postacią, której nic nie wychodzi – mimo to walczy. Poza tym, jest tak lojalny wobec swych przyjaciół jak tylko można.

Lloyd – Asystent Ariego, który z racji swego pochodzenia (azjata) i orientacji (homo) nie jest w stanie uciec przed szykanami swego szefa. Mimo to bardzo szybko okazuje się, że jeden bez drugiego niewiele, by osiągnął. Pomimo całej swej gejowskiej otoczki, składającej się z głosu, ruchów i stylu ubierania, Lloyd szybko wyrasta na gwiazdę Entourage. Nie dość, że znosi Ariego to jeszcze robi to w niesamowity sposób.

Mrs Ari – Żona Ariego, czyli jedyna osoba na świecie potrafiąca przejąć nad nim kontrolę. Pochodzi z bogatej rodziny i ma za sobą przeszłość w operze mydlanej. Zdecydowała się jednak rzucić aktorstwo, by zająć się domem i dziećmi. Wraz ze swym mężem, na tworzą obraz wspaniałej rodziny, w której co jakiś czas jednej ze stron coś dziwnego wpada do głowy.

Ari Gold – Gwóźdź programu. Żydowski agent pracujący z największymi gwiazdami filmowymi świata. Postać oparta jest na autentycznej osobie: Arim Emanuelu, który ponoć jest równie szalony jak to co widzimy w serialu. Moc pana Golda to bycie w ciągłym ruchu i rzucanie niesamowicie celnych wiązanek pod kątem każdego dookoła. Mimo pracowania w szalenie ryzykownej branży i konieczności ciągłego trzymania ręki na pulsie, jego największą zaletą jest honor. Troszczy się o Vinniego jak o własnego syna, nigdy nie zdradził żony i zawsze dba o interesy swych najbliższych. W chwili gdy wpadnie w szał, lub gdy mu odbija staje się jednak maszyną do wykonywania zadań niemożliwych. Sprawdźcie kilka jego akcji, to tylko prolog:

Seria ma już 7 sezonów (przeważnie krótkich, około 12 odcinkowych) i nabiera rozwoju dopiero po drugim (wtedy właśnie Ari z kogoś kogo ciężko polubić zmienia się w naczelnego szeryfa). Nawet pomimo fatalnej dostępności w Polsce, zwalonej nazwy (Ekipa) i pozornie dziwnego pomysłu (gwiazda i koledzy) warto się przemóc i spróbować. Po kilku epizodach nie można przestać. Polecam. Te wszystkie Emmy nie wzięły się znikąd.

cascad

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s